Ratanový nábytok
Príjemné posedenie vo vašej záhrade vám môže spríjemniť aj ratanový nábytok. Takýto nábytok do záhrady je tiež veľmi štýlový, kvalitný a v poslednej dobe veľmi obľúbený u zákazníkov.
Ratanový  nábytok môže byť skombinovaný s drevom z bambusu. Kostru nábytku predstavuje bambus a ratanová býva výplň záhradného nábytku. Oba  materiály sa dokonale dopĺňajú. Hoci sa jedná o drevo krovitej palmy, v našich klimatických  podmienkach je ratan citlivý na dlhodobé pôsobenie slnka a dažďa. Nábytok z neho je treba chrániť pred vplyvmi počasia, a to aj ten nábytok, ktorý je farebne upravovaný. Pri lacnejšom nábytku z borovice alebo smreku je nutné takýto záhradný nábytok natierať a moriť špeciálnymi moridlami. Zvlášť pri borovici je potrebné v letných dňoch rátať s tým, že sa na nábytku môže vyskytnúť výron živice, ktorá znižuje úžitkovú hodnotu nábytku. Aj tento nábytok má však svoje neopakovateľné kúzlo.
Pri ratanovom nábytku do záhrady je dôležitá aj konštrukcia. Kvalita konštrukcie sa dá odvodiť od hrúbky tyčoviny. To znamená, že čím je silnejšia, tým je prvok mohutnejší. Na kvalitu materiálu má vplyv aj krajina pôvodu – vietnamský či pakistanský ratan je síce lacný ale zlý. Záleží taktiež na spojoch, ktoré musia byť skrutkované. Nevhodné je keď je takýto ratanový nábytok len pozbíjaný klincami. Takéto chyby sa ťažko dajú zistiť ale pri kúpe si na to treba dávať veľký pozor. Znalci tiež odporúčajú skontrolovať hmatom jednoliatosť a hladkosť povrchu, stoličky sa oplatí obrátiť hore nohami, skontrolovať pevnosť omotávok a či niekde netrčí skrutka.